poniedziałek, 20 kwietnia 2015

LokalnyRolnik.pl – nowoczesna droga dostępu do zdrowej żywności

Lokalny Rolnik

LokalnyRolnik.pl – nowoczesna droga dostępu do zdrowej żywności

Poszukiwanie zdrowej żywności oznacza dla wielu konsumentów prawdziwy surwiwal. Mimo że z każdym rokiem wzrasta popularność eko produktów, to nadal żyjemy w przestrzeni zdominowanej przed towary o charakterze przemysłowym, w przypadku których uwagę zwraca się przede wszystkim na ilość, a nie na ich jakość. Dlatego też warszawska firma Farmer Direct postanowiła zmienić dotychczas obowiązujący porządek i uruchomiła innowacyjną platformę grupowych zakupów bezpośrednio od rolników i wytwórców - LokalnyRolnik.pl.

W jaki sposób działamy?

Dzięki nowatorskiej platformie multimedialnej powstało miejsce spotkań wytwórców z konsumentami. Jak to możliwe? Otóż mechanizm jej działania jest bardzo prosty: pasjonaci zdrowej żywności i jednocześnie ludzie o wysokim poziomie świadomości oraz o znakomitych umiejętnościach organizacyjnych, zakładają grupy zakupowe, do których zapraszają członków swojej rodziny, sąsiadów, znajomych lub współpracowników. Gromadząc minimum 20 osób w każdej z nich, tworzą lokalną mikrospołeczność, która kupuje zdrową żywność bez chemii, konserwantów lub ulepszaczy, bezpośrednio od rolników po bardzo przystępnych cenach.

Klient dołączając do platformy LokalnyRolnik.pl, wybiera grupę zakupową, która znajduje się najbliżej lub w najbardziej dogodnej dla niego lokalizacji.  Proces  zamówienia przebiega podobnie jak w sklepie internetowym, a dostawa do punktu odbioru zamówień ma miejsce raz w tygodniu w odgórnie określonym terminie. Po zebraniu zamówień, rolnicy i wytwórcy osobiście dostarczają produkty grupom zakupowym. Kiedy dostawy zostają zrealizowane, otrzymują wcześniej zebrane na wewnętrznym koncie każdego użytkownika pieniądze.

System zakupów objęty jest stuprocentową gwarancją dla kupujących, jak i sprzedających. Takie rozwiązanie kładzie nacisk na spójność i zakłada współpracę społeczności, gdyż rzetelni wytwórcy i rolnicy są nagradzani dobrymi rekomendacjami, a niesolidni eliminowani z grona dostawców.
Z tym, jak działa LokalnyRolnik.pl, można się za zaznajomić, klikając link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Y1Pi8AtPIHgOgromna dawka korzyści

Konsumencie nie muszą już dłużej zastanawiać się, gdzie mogą zakupić znakomitej jakości ekologiczną i lokalną żywność w dobrych cenach. Wreszcie mają okazję zdrowo się odżywiać, oszczędzając jednocześnie cenny czas, ponieważ zebrane zamówienia dostarczane są do grup zakupowych, które sami wybierają zgodnie z indywidualnymi preferencjami. Dzięki transparentności zasad, na bazie których działamy, klienci dysponują pełną wiedzą na temat nabywanych produktów. Znają nie tylko ich pochodzenie, ale również wytwórców, którzy za nimi stoją. Grupowe zakupy pozwalają klientom zbudować poczucie przynależności do lokalnej społeczności, przez co odbudowie ulegają więzi sąsiedzkie, tak nadszarpnięte przez tempo życia i miejską anonimowość. Jakby tego było mało, klienci wspierają lokalnych, drobnych polskich przedsiębiorców, ponieważ pieniądze z zamówień zostają w Polsce.
Asortyment godny pozazdroszczenia

Platforma LokalnyRolnik.pl posiada w bieżącej ofercie ponad 600 produktów od 18 dostawców, a wkrótce dołączą następni, znacznie rozszerzając asortyment dostępnych towarów. Już w tej chwili wybór jest bardzo szeroki: od ekologicznych warzyw i owoców, kasz, przez wiejskie jaja, masło, jogurty, sery krowie i kozie, po tradycyjne wędliny, przepyszne domowe pierogi i pyzy, a także przetwory oraz ręcznie wyrabiane pieczywo na zakwasie. Od maja 2014 roku powstały w Warszawie 42 grupy zakupowe, które łączą społeczność ponad 9 tysięcy klientów.

Farmer Direct – firma z misją

Spółka Farmer Direct została założona przez dwóch pasjonatów zdrowego odżywiania i gotowania Sylwię Sławińską i Andreja Modica. Pomysł na platformę LokalnyRolnik.pl pojawił się w czasie, gdy mimo żmudnych i nieudanych poszukiwań, nie byli w stanie zapewnić odpowiedniego pożywienia dla chorującej córki, ze względu na nikłą dostępność zdrowej żywności bez konserwantów. Postanowili więc wyjść naprzeciw potrzebom swoim, jak i ogromnej rzeszy ludzi, którzy również poszukują lokalnych, zdrowych produktów znanego pochodzenia. Jednak Farmer Direct wspiera nie tylko lokalnych rolników i wytwórców, ale wypełnia również misję o charakterze społecznym.Z jednej strony rewolucjonizujemy dotychczasowy model sprzedaży produktów tradycyjnych, ekologicznych i z certyfikatami, a z drugiej wracamy do korzeni. Dotyczy to nie tylko jakości jedzenia, jego aspektów odżywczych i zdrowotnych, ale także filozofii jego spożywania, celebracji i wspólnotowości. Wspieramy rozwój zaufania na poziomie społecznym i zachęcamy tym samym do współpracy, zaangażowania oraz świadomego działania w kontekście osobistego rozwoju. Tworzymy i wspieramy lokalne społeczności, w dobie powszechnej informatyzacji przywracamy więzi sąsiedzkie, dajemy ludziom z okolicy możliwość zapoznania się oraz uczestnictwa w czymś więcej niż zwykłym kupowaniu. Wszyscy bowiem, będąc częścią grupy, realizujemy ideę, w której sprzedawanie i kupowanie jest środkiem do celu, nie odwrotnie. – przekonuje Andrej Modic.

Dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1.

Ze względu na innowacyjność projektu platforma LokalnyRolnik.pl została doceniona również przez instytucje europejskie. Nasze przedsięwzięcie na uruchomienie działalności pozyskało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 8.1.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz